Банер стоматологічної клініки Стомалайн

Кофеїнова залежність: міф чи реальність?

Жінка з крижаною кавою в руці, вдивляючись в свій телефон, намагається з’ясувати в інтернеті, чи є зСправка Більше половини дорослого населення США споживає не менше 300 мг кофеїну кожного дня, що робить його препаратом номер один в Америці. Чи викликає кава звикання? Це є основним предметом спору для багатьох медичних експертів. Недавнє опитування показало, що тільки 58 відсотків фахівців із наркоманії вважають, що у людини може розвинутися залежність від кофеїну. Чи є залежність від кофеїну реальною проблемою? Які проблеми зі здоров’ям може викликати передозування кофеїну?

Читати далі →

Стрес під час вагітності може впливати на стать дитини

Стрес і дитинаВчені давно підтвердили той факт, що стрес і негативні емоції здатні впливати як на розвиток плода, так і на результат пологів. Нові дослідження вчених з Колумбійського університету ідентифікували вплив фізичного і психологічного стресу, який може мати великий вплив на перебіг вагітності і його впливу на плід. Вважається, що приблизно 10% гормонів, які виробляються в наслідку стресу, впливають на ще ненароджену дитину Вплив стресу при вагітності Якщо вагітна жінка перебуває у стресовому стані, то в її організмі виділяються відповідні гормони, такі як адреналін, норадреналін і кортизол.

Читати далі →

Чому одні люди запам'ятовують сни, а інші ні?

КлітиниСни переносять нас в сюрреалістичний світ, де не панують логіка і розум. Але чи всі роблять цю подорож в країну мрій? Більшість людей запам’ятовують близько одного або двох снів в тиждень, а дехто каже, що їм і зовсім не сняться сни. Як показало дослідження, проведене в 2015 році, невелика частина населення - приблизно одна людина з 250 повідомляє, що не запам’ятала жодного сну за все своє життя. Але що відрізняє людей, які не пам’ятають свої сни від тих, хто пам’ятає?

Читати далі →

Мозкова тканина здатна функціонувати поза тілом майже місяць

Стрес і дитинаВчені створили нову методику, здатну підтримувати тканини мозку живими і функціонуючими протягом 25 днів. Методика, розроблена вченими з Японії грунтується на використанні мікрофлюідної речовини для того, щоб запобігти висиханню тканини мишачого мозку. Нову методику можна використовувати не тільки для дослідження тканин, але і для поліпшення технології вивчення органогенезу. Розроблена японськими вченими методика може допомогти в фармакології, збільшивши кількість часу для оцінки результату дії різних лікарських речовин на мозок живих організмів

Читати далі →

Чим корисний слиз, що міститься всередині людського організму?

Слиз в організміЯкби не було бридко це усвідомлювати, всі ми з вами буквально переповнені слизом. Кожен день наш організм виробляє близько літра в’язкої рідини, яка покриває стінки всього шлунково-кишкового тракту та інших областей нашого тіла. Головною функцією слизу в людському організмі вважається захист від механічних пошкоджень і проникнення небезпечних бактерій. Однак, як повідомляють вчені з американського штату Массачусетс, що той слиз який виробляється людським організмом не тільки гальмує бактерії - він буквально керує їх поведінкою.

Читати далі →

Створено ліки, які «налаштовують» організм на боротьбу з раком

КлітиниСучасна фармакологічна промисловість створила вже величезну кількість ліків. Однак, як відомо, у нашому організмі є і, так би мовити, «вбудована» система для боротьби з різними патологіями. Система ця - «імунітет». І він здатний на багато що. Наприклад, не так давно група дослідників з Єльського університету створила речовину, яке перебудовує систему імунітету таким чином, щоб остання знищувала ракові клітини. Виявляється, імунна система може перемогти рак. Потрібно їй в цьому лише трохи допомогти

Читати далі →

Полікував зуби своїй дружині - втратив ліцензію

Огляд у стоматологаСтоматолог-гігієніст з Онтаріо Олександр Танас втратив ліцензію після лікування своєї дружини. У вересні Дивізійний суд Онтаріо виніс рішення про підтримку рішення Коледжу стоматологічних гігієністів Онтаріо (CDHO) дисциплінарного комітету відкликати ліцензію Танаса після того, як він пролікував зуби своїй дружині. В Онтаріо вважається професійним проступком, якщо стоматолог-гігієніст “сексуально насильнив пацієнта”. Відповідно до Регламентованого закону про професії в галузі охорони здоров’я, сексуальне насильство включає будь-який статевий акт або інші види сексуальних відносин.

Читати далі →

Кава може стати причиною викидня у вагітних жінок

Кава під час вагітностіПід час вагітності, коли в жінки формується нове життя, необхідно дотримуватися безліч суворих правил. Майбутнім матерям як мінімум потрібно висипатися, носити зручний одяг, не наражати себе важкими фізичними навантаженнями і дотримуватися правильної дієти. Нещодавно з’ясувалося, що раціону харчування слід приділити більше уваги і постаратися максимально зменшити кількість споживання кави і чаю. На думку дослідників з Національного інституту охорони здоров’я США, зловживання цими напоями може привести до жахливого - викидня.

Читати далі →

Як зелений чай і часник допомогають у боротьбі з карієсом зубів?

Зелений чайЗелений чай не тільки бадьорить, але й зміцнює емаль зубів Полоскання ротової порожнини - розповсюджений спосіб профілактики карієсу зубів. Підтримці чистоти порожнини рота та зубів люди придавали значення ще з найдавніших часів цивілізації до 21 століття. Першу згадку про полоскання рота виявили в китайській медицині близько 2700 р. до н.е. В даний час широкий вибір ополіскувачів порожнини рота доступний як в профілактичних, так і в терапевтичних цілях проти захворювань зубів, пародонту і слизової оболонки.

Читати далі →

Чому бомби другої світової війни падаючи, видавали свистячий звук?

Бомбардувальник JunkersБез сумніву, ви чули ці свистячі звуки бомб у мультфільмах чи документальних фільмах. Свистячі звуки асоціювались, коли персонаж впав з пагорба чи скелі. Це звучить приблизно так - Тег audio не поддерживается вашим браузером. Тому перш ніж відповісти, давайте розберемося з ефектом Доплера. Ефект Доплера - це зміна частоти чи довжини хвилі, коли джерело та спостерігач рухаються назустріч один одному (або віддаляються один від одного). Він названий на честь австрійського фізика Крістіана Доплера, який описав це явище в 1842 році.

Читати далі →