Створено ліки, які «налаштовують» організм на боротьбу з раком

Сучасна фармакологічна промисловість створила вже величезну кількість ліків. Однак, як відомо, у нашому організмі є і, так би мовити, «вбудована» система для боротьби з різними патологіями. Система ця - «імунітет». І він здатний на багато що. Наприклад, не так давно група дослідників з Єльського університету створила речовину, яке перебудовує систему імунітету таким чином, щоб остання знищувала ракові клітини.

Клітини

Виявляється, імунна система може перемогти рак. Потрібно їй в цьому лише трохи допомогти

Як впоратися з раком?

Як повідомляється на сайті університету, дослідницька група, очолювана співробітниками навчального закладу Акіко Івасаки і Ганною Пайл, вивчила, чи може синтетична молекула РНК, розроблена для боротьби з вірусами, також викликати імунну відповідь проти пухлин. Молекула, що отримала назву Stem Loop RNA 14 (SLR14), була спеціально розроблена для активації гена, який виявляє віруси та інші загрози в клітинах.

“Наша ідея полягає в тому, щоб імітувати вірусну інфекцію всередині пухлини, обманюючи імунну систему. Це змусить її звернути увагу на «інфекцію» і знищити її, паралельно знищивши і пухлинний процес”, - каже Акіко Івасаки.

Щоб перевірити цю теорію, дослідники провели серію експериментів. Вони ввели SLR14 безпосередньо в пухлину у мишей і спостерігали процес руйнування раку Т-клітинами імунної системи. При цьому введення молекули в одній області організму також простимулювало Т-клітини для того, щоб почати працювати і в іншій його області, ураженої онкологією.

В іншому експерименті вчені імітували метастазування раку, поширюючи пухлинні клітини по всьому тілу. Вчені ввели їх через лівий шлуночок серця гризунів, щоб рознести клітини в якомога більшу кількість органів. Так, це звучить не зовсім гуманно, але інакше перевірити гіпотезу, на жаль, просто не вийде. Результати показали, що терапія SLR14, що супроводжувалась метастазами в пухлинах також виявляється ефективною.

Подальше дослідження дії препарату показало, що SLR14 можна порівняти за своєю ефективністю з існуючими лікарськими засобами для імунотерапії раку і може навіть посилити їх протипухлинну відповідь. Фахівці Єльського університету також виявили, що «пам'ять» імунної системи, яка була простимульована такою терапією, також захищає і від рецидивів пухлинних утворень в майбутньому і навіть дає можливість знищення раку на ранніх стадіях зародження пухлинного процесу.

"Ми повинні використовувати імунну систему, щоб знайти пухлини і вбити їх, перш ніж вони стануть раковими". - каже Анна Пайл.

Наступним кроком у дослідженні препарату є тестування такого методу терапії в якості самостійного. Також вчені хочуть перевірити його ефективність в поєднанні з іншими варіантами лікування, променевої або хіміотерапії. Крім цього дослідники також націлені на проведення дослідів за участю людей-добровольців.

До речі, якщо описані тут ліки перебудовують імунітет, то в наступній статті ви дізнаєтеся навіщо потрібен слиз для імунітету.