Як покращити концентрацію уваги і зосередитися

У людини, якій важко всидіти на місці, жодного дня не проходить без якоїсь роботи, ігр або читання.

Чоловік намагається зосередитись і сконцентруватися

Іноді важко зосередитися на чомусь. Тож потрібно знайти способи поліпшити концентрацію, щоб стати успішним письменником, учителем, бігуном чи майстром бойових мистецтв (всі ці справи вимагають великої концентрації).

Якщо хочете дізнатися, як краще зосередитися або поліпшити фокусування, ось кілька порад, які вам допоможуть.

Задіюйте почуття

Група людей, які роблять нотатки

При бажанні більше сконцентруватися, постарайтесь задіяти всі свої почуття у роботі. Якщо ви сидите на зборах, спробуйте робити нотатки про те, що чуєте і бачите. Включення мозку і сенсорики може допомогти вам бути бадьорим - як би нудно це не звучало.

Чи знаєте ви, що тренування розуму для поліпшення концентрації може допомогти знизити ризик хвороби Альцгеймера. Коли вивчаєте щось нове, запам'ятовуєте інформацію, граєте в ігри, розгадуєте головоломки, вирішуєте загадки або робите щось нове, ваш розум буде активним і не погіршиться з віком.

Використовуйте мнемоніку - мистецтво запам'ятовування

Планети Сонячної системи поруч, в один ряд

Мнемоніка застосовує візуальні образи як засіб легкого отримання інформації. Існують мнемонічні прийоми практично для всього, і за бажанням ви можете створювати свої власні.

«Маючи Великі Здібності Маленький Юрко Співав Українські Народні Пісні» - це прекрасний спосіб згадати порядок планет (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон).

Вони допоможуть вам зобразити щось у голові, і ця картинка буде пов'язана з інформацією, яку хочете запам'ятати. Якщо вам важко сконцентруватися на важливих фактах, допоможе використання мнемоніки.

Зрозумійте інформацію

Людина читаюча книгу крупним планом

Якщо ви не розумієте, що читаєте, пишете або слухаєте, як ви збираєтеся зосередитися? Для того, щоб мати можливість зосередитися та сконцентрувати свою увагу належним чином, вам доведеться зрозуміти інформацію яка подається.

Спробуйте пов'язати нову інформацію з тією, яку ви вже маєте або розумієте, або структуруйте її логічно. Так само, як вивчаєте новий рецепт, структуруючи його, як старий рецепт. Структуруйте свою інформацію таким чином, щоб її було легше запам'ятати.

Слухайте музику

Дівчина на дивані у навушниках дивиться у ноутбук

Спробуйте використовувати музику під час роботи, оскільки вона не дозволяє розуму блукати. Якщо писати і слухати легку музику, задіюється слухове сприйняття і допомагає зосередити увагу на комп'ютері, який використовують для запису.

Музика повинна йти через навушники прямо у вуха. Ваш мозок може виконувати багато задач, і заняття музикою та роботою не залишають місця для будь-яких помилок.

Тільки переконайтеся, що музика, яку слухаєте, відповідає вашій роботі.

Зрозумійте себе

Чоловік натискає на паузу

Вивчайте себе і свою увагу. Ваша увага може тривати близько півтора години, а потім потрібна перерва. Деякі люди можуть працювати годинами поспіль без перерв, але їм потрібно для цього випити чимало кави. Якщо це про вас - споживайте улюблений напій помірно і кофеїнова залежність пройде повз. Відповідно до того, як ви працюєте, складайте графік та спростіть роботу свого тіла і розуму.

Lifehack: Розділіть свою роботу на частини і зробіть перерву після виконання завдання. Після 90 хвилин роботи перерва допоможе більше зосередитися на тому, що робите. Крім того, це дасть мозку час для відновлення.

Розірвіть зв'язок з оточуючим середовищем

Людина яка читає книгу перед стіною з зображенням іконок та логотипів

Що б ви не робили, залишайтеся в автономному режимі, без зв'язку із зовнішнім світом наскільки це можливо. Якщо не хочете, щоб вас відволікали електронні листи, повідомлення Skype, текстові повідомлення і телефонні дзвінки, зніміть трубку, закрийте вікно Інтернету, вимкніть мобільний телефон і закрийте Viber, Instagram та ін.

Lifehack: Відгородіть себе від Інтернету. Якщо вам важко зосередитися на роботі, потрібно відключити всі відволікаючі фактори. Є додатки, які допоможуть і зроблять це за вас. Додаток заблокує вашу електронну пошту, сайти соціальних мереж і будь-які інші несуттєві інтернет-сторінки, допомагаючи вам зосередитись на справах.

Вправи з початку ХХ століття

Є чудова книга Терон К. Думанта під назвою «Сила концентрації», видана в 1918 році. У нього є відмінні вправи, які можуть допомогти поліпшити концентрацію, наприклад:

Фокус на склі

Тримайте в руці склянку води і витягніть руку на всю довжину. Тепер дивіться на скло і тримайте його якомога довше. Це може допомогти вам отримати контроль над довільними м'язами і загострити увагу.

Запах світу

Сядьте в зручному місці і зробіть глибокий вдих через ніс. Спробуйте виділити кожен із запахів і визначте їх якомога більше. Спробуйте це вдома, в парку, в офісі або де-інде. Це допоможе вам сконцентрувати увагу на окремих речах, які становлять єдине ціле.

Відчуйте своє тіло

Слухайте, як б'ється ваше серце, бурчить шлунок, наповнюються і стискаються ваші легені, а також як діє насос крові. Уявіть, що ваші органи працюють, ваша кров тече, а ваше тіло робить свою справу. Ви будете вражені тим, наскільки це розслабляє.