Кава може стати причиною викидня у вагітних жінок

Під час вагітності, коли в жінки формується нове життя, необхідно дотримуватися безліч суворих правил. Майбутнім матерям як мінімум потрібно висипатися, носити зручний одяг, не наражати себе важкими фізичними навантаженнями і дотримуватися правильної дієти. Нещодавно з'ясувалося, що раціону харчування слід приділити більше уваги і постаратися максимально зменшити кількість споживання кави і чаю. На думку дослідників з Національного інституту охорони здоров’я США, зловживання цими напоями може привести до жахливого - викидня.

Кава під час вагітності

За статистикою, викиднем завершується близько 15-20% вагітностей

Вчені з'ясували це в ході дослідження за участю 1228 жінок, які планували народити дитину в період між 2007-2011 роками. Коли жінки нарешті вагітніли, кожна з них заповнювала анкету, в якій просилося вказати кількість вживаної ними кави. До того ж, дослідники вимірювали рівень кофеїну в їх крові. Згодом вони стежили за тим, як споживання ними напоїв впливає на перебіг вагітності.

Шкода кави для вагітних

Кава під час вагітності

Кофеїн міститься не тільки в каві, але і в енергетиках та чаю

Спостереження показали, що вживання 200 міліграмів кави в день, тобто понад двох чашок, значно підвищує ризик викидня. Примітно, що в перші вісім тижнів вагітності жінки виявляються найбільш вразливими до напоїв з вмістом кофеїну. Але ж до них відноситься не тільки саме кава, але і всілякі енергетики і навіть чай. Навіть якщо звести вживання кофеїну до мінімуму, дитина може народитися з недоліком ваги або з іншими патологіями.

Вчені поки точно не знають, чому саме кофеїн так погано впливає на майбутню дитину. Однак, у них є вельми розумне припущення, що в усьому винна стимулююча властивість кави і інших подібних напоїв. По-перше, вони підвищують артеріальний тиск людини, а по-друге - прискорюють серцебиття. Все це в сукупності може спровокувати викидень.

Що робити перед вагітністю?

Виходячи з вищенаведеного, дослідники рекомендують жінкам під час вагітності зовсім відмовитися від кофеїновмісних напоїв. Причому найкраще підготуватися до цього ще задовго до зачаття. Також їм слід заздалегідь підготувати себе і своїх близьких до того, що їм не можна піднімати важкі предмети. Зрозуміло, про одяг для вагітних теж варто подумати трохи раніше вагітності.

Втім, є велика ймовірність, що дослідники перебільшують небезпеку кофеїну для вагітних. Результати дослідження можуть бути неточними, тому що учасники дослідження могли давати завідомо неправдиву інформацію і вказувати меншу кількість уживаного кофеїну. До того ж, роками раніше інші групи учених не знаходили ніякого взаємозв'язку між вживанням кави і ризиком викидня.

Деякі вчені взагалі вважають, що люди можуть без усякого побоювання випивати навіть по 25 чашок в день. Такий висновок, наприклад, недавно зробили британські вчені в ході дослідження за участю 8412 осіб. Деякі з цих людей дійсно випивали по два десятка чашок кави і при цьому відмінно себе почували. Медичне обстеження показало, що їх серцево-судинна система працює не гірше, ніж у більш стриманих любителів кави.

А скільки чашок кави в день п'єте ви?

І якщо допомогти своїй нареченій дотримуватися кавової дієти це корисно та похвально, то лікувати - тільки корисно, бо, наприклад, канадський стоматолог полікував зуби своїй дружині і втратив ліцензію.