Полікував зуби своїй дружині - втратив ліцензію

Стоматолог-гігієніст з Онтаріо Олександр Танас втратив ліцензію після лікування своєї дружини.

Огляд у стоматолога

У вересні Дивізійний суд Онтаріо виніс рішення про підтримку рішення Коледжу стоматологічних гігієністів Онтаріо (CDHO) дисциплінарного комітету відкликати ліцензію Танаса після того, як він пролікував зуби своїй дружині.

В Онтаріо вважається професійним проступком, якщо стоматолог-гігієніст "сексуально насильнив пацієнта". Відповідно до Регламентованого закону про професії в галузі охорони здоров'я, сексуальне насильство включає будь-який статевий акт або інші види сексуальних відносин.

Подружжя включається у визначення пацієнта, тому згода дружини не має значення.

"Існує обов'язкове анулювання ліцензії професіонала на виявлення сексуального насильства", - заявив Ніл Абрамсон, керівник департаменту судових процесів Торкіна Манеса та фахівець із захисту медичних працівників.

Рада CDHO ухвалила положення про звільнення подружжя від положень щодо сексуального насильства у 2015 році, але в Онтаріо воно ще не прийняте як закон.

Документи суду свідчать, що перед тим, як Танас почав лікувати свою дружину, вона сказала йому, що боїться стоматологічного лікування, а тому не зверталася до допомогою протягом декількох років. Після того, як Танас надав допомогу дружині, вона опублікувала у Фейсбуці висловлення вдячності, після чого і була подана скарга до CDHO.

CDHO відмовився від інтерв'ю Global News, але згідно з документом на своєму веб-сайті, Міністерство охорони здоров’я делегує медичним коледжам можливість керувати професією лише в тому випадку, якщо вони роблять це в інтересах суспільства.

Танас попросив подати заяву до Апеляційного суду. Кошти, які він повинен сплатити за апеляцію, складають 35 000 доларів.

"Це одночасно дурно і смішно, бо всі мене жаліють, але вони повинні дотримуватися закону і буквально знищують все, ким я є, і все, над чим я працював".

Канадська асоціація гігієністів-стоматологів (CDHA) підтримує Танаса у цій справі. Організація поділилася його історією в соціальних мережах та написала до уряду Онтаріо.

За словами Ондіни Лав, генерального директора CDHA, єдиними провінціями Канади, які мають законодавство про надання подружжям процедур гігієни ротової порожнини є Онтаріо та Нью-Брансвік.

Але Нью-Брансвік не вимагає обов'язкової ануляції ліцензії гігієніста на п’ять років у разі надходження скарги.

"Ми дійсно відчуваємо, що з багатьох причин стоматологи-гігієністи по всій країні, включаючи Онтаріо, повинні мати можливість лікувати свого супруга", - додала Ондіни Лав.

Одіна вказала на людей, які живуть віддалено у сільській місцевості.

"Якщо ви живете в сільській або віддаленій місцевості, і там немає інших зубних гігієністів, то вам доведеться проїхати сотні кілометрів, щоб отримати можливість пролікувати зуби", - сказала вона, додавши, що деякі люди також відчувають занепокоєння щодо відвідування стоматолога.

Деякі люди мають сильну стоматологічну тривогу, і, маючи одного з подружжя стоматолога, ризик заподіяння шкоди завжди відсутній.

Згідно з документами суду, комісія з дисципліни CDHO заявила, що, хоча "симпатизує" особистому стану Танасу, але в них "руки зв'язані сильною правовою нормою".

Комітет заявив, що також сподівається знову побачити Танаса працюючим гігієністом. Через п'ять років він може подати заявку на відновлення ліцензії. Але немає гарантії, чи він її отримає.

Тепер це гра на очікування, чи задовольнить уряд Онтаріо звернення, запропоноване CDHO.

Звичайно, сексуальне насилля слід припинити... але стоматолог-гігієніст втратить свою ліцензію, тому що лікував свою дружину? Це дивно.

Відомо, що коледж гігієністів-стоматологів Онтаріо представив запропонований регламент, який дозволить його членам лікувати своє подружжя.

"Через півроку, мабуть, мені доведеться продати свій будинок, і мене змусять платити збори", - повідомив Танас.

Оскільки Танас звернувся до громадськості через соціальні медіа, його почуло багато прихильників, у тому числі колишні його пацієнти.

"Я дійсно, дуже вдячний за підтримку. До мене звертаються пацієнти, яких я не бачив більше півтора роки. Я чекаю дива. Мені потрібен хтось, щоб донести це до уряду", - закінчив Танасе.

Якщо при прочитанні статті вам згадалися звуки бормашин, можливо вам буде цікаво знати, чому бомби другої світової війни видавали свистячий звук, коли вони падали?