Яка зубна паста знищує коронавірус в роті за 2 хвилини

Нещодавні лабораторні дослідження показали, що зубні пасти, що містять цинк або фторид олова та засоби для полоскання рота з хлоридом цетилпіридину (CPC), можуть ефективно нейтралізувати ГРВІ-CoV-2, розповідає авторитетне видання DentalTribune. Дослідження є частиною дослідницької програми Colgate-Palmolive, в рамках якої вчені оцінюють ефективність засобів для догляду за порожниною рота для зменшення кількості SARS-CoV-2 в порожнині рота людей, які страждають на COVID-19, та потенційно сповільнюють поширення вірусу.

Зубна щітка і зубна паста

Дослідження проводились у партнерстві з Науково-дослідним інститутом охорони здоров’я медичної школи ім. Рутгерса в Нью-Джерсі (NJMS) та Регіональною лабораторією біозахисту в Нью-Йорку і були завершені в жовтні. В ході досліджень, які вивчали зубну пасту, було встановлено, що зуби-пасти Colgate Total та Meridol нейтралізують 99,9% вірусу через дві хвилини контакту. Полоскання рота, такі як Colgate Plax та Colgate Total, були ефективними через 30 секунд. Результати свідчать про те, що деякі зубні пасти та ополіскувачі для рота можуть сприяти уповільненню поширення SARS-CoV-2, тимчасово зменшуючи вірусне навантаження в роті.

"Ми знаходимося на ранніх стадіях наших клінічних досліджень, але наші попередні лабораторні та клінічні результати дуже багатообіцяючі", - сказала д-р Марія Райан, головний стоматолог Colgate-Palmolive. «Хоча чищення та полоскання не є лікуванням чи способом повного захисту людини від інфекції, вони можуть допомогти зменшити передачу та уповільнити поширення вірусу, доповнюючи користь, яку ми отримуємо від носіння масок, соціального дистанціювання та частого миття рук".

«Враховуючи, що слина може містити кількість вірусу, порівнянну з вірусом у носі та горлі, представляється вірогідним, що вірус SARS-CoV-2, що походить із рота, сприяє передачі хвороби, особливо у осіб з безсимптомною COVID-19 інфекцією, які не кашляють. Це свідчить про те, що зменшення вірусу в роті може допомогти запобігти передачі у той час, коли продукти для догляду за порожниною рота активні”, - сказав співавтор професор Девід Алланд, директор Центру реагування на COVID-19 та готовності до пандемії в NJMS.

"Ми вважаємо, що допомога порожнині рота має відігравати певну роль у боротьбі зі світовою пандемією, поряд з іншими профілактичними заходами" - Доктор Марія Райан, Колгейт-Палмолів.

Колгейт також спонсорував клінічне дослідження, в якому брали участь близько 50 учасників, госпіталізованих із COVID-19. Дослідження продемонструвало здатність певних засобів для полоскання рота, таких як Colgate Total, яка містить CPC та цинк, Colgate Peroxyl та Colgate PerioGard, тимчасово зменшувати вірусне навантаження у роті. Висновки дослідників будуть опубліковані у грудні. На даний час Колгейт також підтримує інші клінічні дослідження зубної пасти та ополіскувачів для рота, які перебувають на початковій стадії в Інституті ізраїльських справ Енсіно і Пескіса Альберта Ейнштейна (Ізраїльський інститут освіти та досліджень Альберта Ейнштейна) у Сан-Паулу в Бразилії та в Стоматологічна школа Адамса при Університеті Північної Кароліни в Чапел-Хілл. У дослідженнях беруть участь приблизно 260 людей з COVID-19.

Коронавірус в роті

"Колгейт співпрацює з численними дослідниками по всій земній кулі для проведення клінічних досліджень з метою вивчення потенціалу засобів для догляду за порожниною рота для зменшення вірусних навантажень у роті як стратегії зменшення ризику", - прокоментував Райан. "Ми вважаємо, що допомога порожнині рота має відігравати певну роль у боротьбі зі світовою пандемією, поряд з іншими профілактичними заходами".

"З цією пандемією, чим більше ми розуміємо про вірус, тим ефективніше ми можемо бути в боротьбі з ним, тому я дуже радий бачити вражаючу дослідницьку програму, проведену Колгейтом", - сказав професор Марк Вольф, декан університету в Мортоні, Пенсильванської школи стоматології. «Нам потрібно продовжувати вживати запобіжних заходів, рекомендованих органами охорони здоров’я, і за допомогою цих досліджень ми можемо продемонструвати додатковий спосіб боротьби з передачею хвороби серед людей, які знаходяться в тісному контакті, особливо в стоматологічній практиці. Це було б важливим прогресом ", - підсумував він.

Як в домашніх умовах лікувата аносмію - втрату здатності відчувати запахи, читайте в наступній статті.