Вода з лимоном: благо, про яке ви могли не знати

Щоб розпочати свій ранок, будучи у бадьорому стані – спробуйте регулярно пити лимонну воду. Звичайний лимонний сік, розбавлений у воді, допомагає швидше прокинутися та налаштуватися на активний день. У сонливості немає шансів – гострий смак напою та цитрусовий аромат розрізаної дольки знають свою справу.

Шматочки лимону у воді

Вода з лимоном – рецепт

Серед популярних порад щодо того, як правильно вживати лимонну воду, зустрічаються побажання вживати такий розчин теплим або навіть пити з гарячою водою. Проте краще обрати для вашого напою воду кімнатної температури, адже споживання лимонного соку в охолодженій воді – це своєрідний стрес для травної системи, яка ще не встигла прокинутись. Якщо ви хочете позбутися кофеїнової залежності, тоді корисніша лимонна альтернатива стане для вас у пригоді.

Експрес-способи приготувати собі жадану склянку свіжої прохолоди:

  • Нарізати лимон тонкими кільцями та залити теплою водою;
  • Вкинути лимон до блендера, а далі розмішати отриману суміш у воді;
  • Вручну вичавити сік лимону у воду кімнатної температури, фільтровану або кип’ячену, за співвідношенням 1 лимон – 1 л води.

Бажано користуватися саме натуральним лимонним соком, а не його концентратами. Подібні продукти, здебільшого, включають до свого складу консерванти та сульфіти, які негативно сприймаються організмом окремих людей. Додатковим мінусом замінників справжнього соку може стати втрата вітамінів, природних ферментів і антиоксидантів внаслідок процесу виробництва. Тож, ліпше завжди мати під рукою звичайний лимон, споживання якого є найбільш вигідне.

Цікавою знахідкою у боротьбі з надлишковою вагою може стати поєднання найкращих рис відразу двох знакових продуктів: імбиру та лимону. Даний дует славиться незамінною допомогою при потребі вивести відходи з організму та усунути жири. Звісно, вода з лимоном і імбиром повинні доповнювати активну роботу над втратою кілограмів, не підмінюючи її як таку. Аби приготувати напій, всього лише додайте ложку тертого імбиру до склянки з лимонним соком.

Лимон лежить в тарілці, поряд в листі нарізані шматки лимону

12 вагомих стимулів пити воду з лимоном

  1. Цей напій – це природна панацея аби не турбуватися про свіжість вашого ранкового подиху. Містячи чималий запас антиоксидантів і антибіотиків, вона також може допомогти з віковими проблемами зменшення тілесного запаху.
  2. Існує популярне твердження, котре тиражують журнали та сайти здорового харчування. Мовою заголовків воно звучить так: вода з лимоном для схуднення. Загалом це пояснюється корисністю лимонної кислоти для жироспалювального процесу. Разом з тим, цей ефект спостерігатиметься лише у комплексі з розумним споживанням калорійних продуктів, регулярними фізичними навантаженнями та контролем за частотою прийому їжі. Сама по собі вода з лимоном у цьому плані дива не зробить, незважаючи на її дійсний потенціал.
  3. Тепла вода з лимоном розглядається багатьма дієтологами як ефективний засіб для зменшення об'ємів слизу та мокротиння, котрі постійно продукуються організмом. Їхня надмірна кількість є особливо проблемною серед любителів регулярного смакування коров'ячого молока – однієї з основних причин виробництва надлишків слизу. Щоб мінімізувати ці негативні ефекти – почніть щоранку вживати лимонну воду.
  4. Помічним буде лимон і при потребі вилікувати горло, завдяки притаманним йому антибактеріальним властивостям. Варто всього лише пити теплий напій що дві години. Ця звичка може слугувати своєрідною профілактикою подібних інфекцій.
  5. Вода з лимоном зранку сприяє виробленню більшого об’єму жовчі печінкою, що допомагає перетравлювати жири. Це незамінно, якщо планується посмажити щось поживне на сніданок після нелегкої ночі. Тут однозначна перевага поживних речовин лимону в порівнянні з жирними ковбасами: перші роблять думки ясними.
  6. Лимонні глікозиди виступають специфічними з’єднаннями флавоноїдів, які наявні в лимонах та, за даними ряду досліджень, характеризуються антиканцерогенними властивостями. Додатковим бонусом являється той факт, що захисна дія цих речовин, як вбачається з дослідів, має довшу тривалість на відміну від подібних за властивостями природних протиракових сполук.
  7. Вживання лимонної води, вочевидь, позитивно впливає на покращення стану шкіри. А все завдяки чималій кількості вітаміну С, здатній проявляти антиоксиданту, антибіотичну та очищувальну дію.
  8. Лимонний сік у воді вирішить негаразди у випадку закрепів та діареї – ще одна причина зробити звичкою його ранкове вживання.
  9. Значний вміст мінералів у лимоні проявляється у вигляді підлужнювального ефекту для організму, попри його лимонну кислоту. Дана особливість пояснюється способом, завдяки якому кислота метаболізується при травних процесах, а не кислотним вмістом споживаної їжі.
  10. Вранішній ковток лимонної води є чудовим способом засвоєння щоденно необхідної норми вітаміну С. Крім того, так ви споживатимете і наявні в ній магній, калій та кальцій, фолієву кислоту.
  11. Як антисептичний засіб лимон дієво очищає нирки, кров та печінку. В разу перевантаження печінки, спостерігається погіршення самопочуття, тож це доволі легкий спосіб допомогти собі очистити організм.
  12. Дебютна ранкова порція води з лимоном здатна позбавити взагалі або бодай полегшити протікання ряду проблем із травленням, як от печія, здуття, метеоризм. І це не рахуючи того, що вона стимулюватиме поліпшення травлення в цілому.

Лимон розрізаний навпіл лежить на соковитискувачу

Вода з лимоном: дещиця застережень

Першочергово варто підкреслити, що лимонне насіння непридатне для вживання. Кілька проковтнутих насінин ніякої шкоди не спричиняють, проте варто утримуватися від їх жування та ковтання. В тому разі, якщо ви готуєте свій ранковий напій за допомогою блендера чи соковижималки, в них мають бути ситечка-фільтри, де насінини можна й залишити. Навіть коли непосидючі зерня таки потрапляють до вашої чашки, то легкі менші з них випливають та виловлюються чайною ложкою, а більші можете зоставити на дні.

Стежте за тим, аби ви не вживали цукор та мед, кленовий сироп та подібні підсолоджувачі. Адже вода з медом і лимоном зранку, в силу наявності в ній простих цукрів применшить корисність всього ранкового ритуалу. Аби не відчувати специфічного цитрусового аромату, радять якнайшвидше змішати напій: так запах буде мінімальним.

Побутує твердження, що лимонна кислота може чинити негативний вплив на зубну емаль, внаслідок чого підвищується чутливість зубів. Стовідсоткового підтвердження цьому факту немає, проте, щоб не зайве турбуватися, варто просто пити воду, не затримуючи ту у роті або користуватися соломинкою. Можливо, буде краще попередні півгодини втриматися від чистки зубів.

Якщо ви шукали запити на зразок вода з лимоном схуднення відгуки – то враховуйте, що подібна практика заборонена для тих, у кого є виразка або підвищено кислотність шлунку, наявні проблеми із зубами, нирками та печінкою, спостерігається алергія.

Випивайте склянку води з лимоном уранці – та покращуйте своє здоров'я. Це доступний та простий крок назустріч енергійності, здійснити який може і має кожен. Протестуйте себе впродовж двотижневого періоду і порівняйте ваше самопочуття до та після цієї звички.

Тож, будьте свіжими розумом та бадьорі духом із самого початку дня, та прочитайте щось цікаве, наприклад, про манікюр на Новий рік 2020.