Ірландія знайшла спосіб боротьби зі зміною клімату

Узбережжя Ірландії з висоти пташиного польоту

Узбережжя в Малін Бег графстві Донега з висоти пташиного польоту, Ірландія

Щороку протягом наступних двадцяти років Ірландія планує посадити 22 мільйони дерев, що загалом складе 440 мільйонів дерев, як частина загальної стратегії боротьби зі змінами клімату.

Наберає обертів той факт, що відновлення природних середовищ може стати головним фактором у зниженні рівня вуглекислого газу в атмосфері. Зрештою, дерева чудово забирають вуглекислий газ із атмосфери та фіксують його в своїх тканинах.

Ірландські чиновники оголосили, що це буде частиною загального плану дій щодо клімату та частиною загальної мети щодо забезпечення нейтральності викидів вуглецю до 2050 року.

План полягає в стимулюванні фермерів висаджувати більше дерев на своїй землі, що створить декілька проблем. Це вимагатиме від фермерів відчуження сільськогосподарських угідь від їх первинного призначення. Скорочуючи вирощування промислових рослин та випас великої рогатої худоби на цих землях на користь лісовідновлення.

Стратегія лісовідновлення, зокрема, посадити нові дерева, також зазнала критики. Деякі стверджують, що ми не повинні вимагати від фермерів садити нові дерева, потрібно просто дати ділянкам землі самостійно заростати, що природним чином переросте в ліси.

Видове різноманніття було б більшим в зоні природного лісового масиву, оскільки терміни росту для дозрілих дерев довші, ніж посадка садженців для лісовідновлення.

Незалежно від методології лісовідновлення, останніми дослідженнями було встановлено, що посадка дерев може значно зменшити вплив кліматичних змін. Найкраще - це те, що кожна людина, компанія, організація чи країна можуть зробити без технологій та відносно низьких інвестицій.

На Землі є 3 трильйони дерев, приблизно 15 мільярдів з них щороку вирубують завдяки людській діяльності. Загалом, з моменту початку ведення сільського господарства людиною, ми вирубали близько 46% усіх дерев на Землі.

У минулому рівень СО2 на Землі був набагато вище, то чому ми турбуємся?

Світовий цикл вуглецю складний і постійно коливається. Вуглекислий газ раніше (і це природно) був у кілька разів більшим, ніж є зараз. У цей час рослини і тварини процвітали.

То чому ж вчені стурбовані, якщо ми знаємо, що в історії Землі рівень CO2 був вищий?

Проблема суттєво пов'язана з адаптацією до іншого глобального клімату. Через північноамериканський континент 75 мільйонів років тому протікало мілководне море і рівень вуглекислого газу був значно вищим, ніж сьогодні.

Північноамериканський континент

Через північноамериканський континент 75 мільйонів років тому проходило мілководне море. У ті часи рівень вуглекислого газу був значно вищим, ніж сьогодні.

Оскільки колись родюча земля переживала багаторічну посуху, стихійні лиха стали все більш потужними, підйом рівня моря затопив прибережні міста, викликаючи труднощі та смерть людей, викликані адаптацією людини до мінливого клімату.

Кілька прикладів:

  • Середня висота Флориди - 6 футів над рівнем моря. У міру зростання океанів у найближчі десятиліття та століття, економічне руйнування буде збільшуватися, і жителі Флороди будуть намагатися перейти на вищі місця.
  • Оскільки велика мерзла земля Східної Росії продовжує танути, вона стане більш придатною для проживання та може підтримувати сільське господарство. На півдні є Китай з його швидко зростаючим населенням, яке потрібно годувати. Що заважає Китаю просунутися на незаселену та спустошену північ у пошуках родючих земель, щоб прогодувати своє населення?

Люди, безперечно, виживуть і пристосуються до мінливого клімату. Це не є ризиком. Ризик полягає в голоді, смерті, війні та економічних втратах мінливого світу.

Тому важливо писати статті на кліматичну та іншу важливу тематику здійснюючи просвітницьку місію. Якщо у вас є такі авторські тексти - запрошуємо до співпраці в меню контакти блогу "TviyGid".