Без сумніву, ви чули ці свистячі звуки бомб у мультфільмах чи документальних фільмах. Свистячі звуки асоціювались, коли персонаж впав з пагорба чи скелі. Це звучить приблизно так -
Тому перш ніж відповісти, давайте розберемося з ефектом Доплера.
Ефект Доплера - це зміна частоти чи довжини хвилі, коли джерело та спостерігач рухаються назустріч один одному (або віддаляються один від одного).
Він названий на честь австрійського фізика Крістіана Доплера, який описав це явище в 1842 році. Ефект також спричиняє різку зміну тону.
Найкращим прикладом у випадку звукових хвиль є зміна висоти сирени швидкої допомоги чи поліції, яка проїздить повз. А найкращим прикладом у випадку світлових хвиль є зсув червоного кольору, який спостерігають астрономи.
Оскільки об’єкт (джерело звуку) постійно наближається до вас, темп зростає і навпаки. Тепер можна відповісти на наше запитання:
Чому бомби видавали свистячий звук, коли вони падали?
Причина була - деякі бомби були оснащені свистками! Причиною прикріплення цих свистків на бомбах було послаблення бойового духу противника та відлякування людей. Це був кращий спосіб сказати: "Ми йдемо, і ти помреш"
Junkers Ju-87 або Stuka пікіруючий бомбардувальник оснащений сиреною
Зміна висоти звуку обумовлена ефектом Доплера. Коли бомба скидається з літака, швидкість бомби зростає через гравітацію, поки вона не досягне своєї кінцевої швидкості. Коли бомба наближається до землі, висота звуку збільшується, і, таким чином, звук "виииииииииииу".
Але чи має це сенс, коли ви сповіщуєте свого ворога про обстріл?
Так, так…. але це дійсно не має значення, тому що люди не знають, куди вдарить бомба, а також їм не вистачає часу добігти до належного укриття.
Наслухавшись лякаючих звуків падаючих бомб, пропонуємо вам заспокоїтися, випити чаю та почитати про те, як зелений чай і часник допомагають у боротьбі з карієсом зубів.