Банер стоматологічної клініки Стомалайн

Чому бомби другої світової війни падаючи, видавали свистячий звук?

Бомбардувальник JunkersБез сумніву, ви чули ці свистячі звуки бомб у мультфільмах чи документальних фільмах. Свистячі звуки асоціювались, коли персонаж впав з пагорба чи скелі. Це звучить приблизно так - Тег audio не поддерживается вашим браузером. Тому перш ніж відповісти, давайте розберемося з ефектом Доплера. Ефект Доплера - це зміна частоти чи довжини хвилі, коли джерело та спостерігач рухаються назустріч один одному (або віддаляються один від одного). Він названий на честь австрійського фізика Крістіана Доплера, який описав це явище в 1842 році.

Читати далі →

Чому не варто спати більше 8 годин?

Час снуВсі знають про шкоду недосипу та користь здорового і міцного сну. Сон дуже важливий для нормального життя і нехтувати їм абсолютно не варто. Однак чи є безпечним щоденний тривалий сон? Результати нового дослідження, опублікованого в European Heart Journal виявили, що як недостатня кількість сну, так і його надлишок можуть збільшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань і навіть передчасної смерті. Іншими словами, спати потрібно в міру. Але скільки? Якщо ви спите більше 9 годин, то здоров’я вашого серця може бути під загрозою

Читати далі →

Медичний огляд у Вінниці, щоб отримати допуск до роботи

МедоглядДля чого потрібна медична книжка? Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України 23.07.2002 № 280 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України 21.02.2013 № 150) проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів створено з метою запобігання розповсюдженню інфекційних та небезпечних захворювань, динамічне спостереження за станом здоров’я працюючого населення. У випадку відсутності даного документу роботодавець має право не допустити працівника до виконання своїх обов’язків. При допущенні підлеглих до роботи без медичного огляду роботодавець та працівник несуть повну відповідальність, передбачену законодавством України.

Читати далі →

Розумна медицина стає “зрілою“, чого чекати лікарям?

Магнітно-резонансне дослідженняШтучний інтелект може виявити стан здоров’я більш кваліфіковано, ніж люди, але цього ще недостатньо, аби перейти у повсякденне використання. Лікарі були спантеличені. 60-річній пацієнтці Токійського університету після декількох місяців лікування раку не стало краще. Тому медична команда передала симптоми жінки до суперкомп’ютера IBM Watson. Він переглянув базу даних онкології та оголосив, що у пацієнтки рідкісна форма вторинного лейкозу. Команда змінила напрямок лікування, і жінка незабаром вийшла з лікарні. IBM Watson за лічені хвилини помітив те, на що в іншому випадку може знадобитися тиждень для виявлення діагнозу.

Читати далі →

Ірландія знайшла спосіб боротьби зі зміною клімату

Узбережжя Ірландії з висоти пташиного польотуУзбережжя в Малін Бег графстві Донега з висоти пташиного польоту, Ірландія Щороку протягом наступних двадцяти років Ірландія планує посадити 22 мільйони дерев, що загалом складе 440 мільйонів дерев, як частина загальної стратегії боротьби зі змінами клімату. Наберає обертів той факт, що відновлення природних середовищ може стати головним фактором у зниженні рівня вуглекислого газу в атмосфері. Зрештою, дерева чудово забирають вуглекислий газ із атмосфери та фіксують його в своїх тканинах.

Читати далі →