Чому не варто спати більше 8 годин?

Всі знають про шкоду недосипу та користь здорового і міцного сну. Сон дуже важливий для нормального життя і нехтувати їм абсолютно не варто. Однак чи є безпечним щоденний тривалий сон? Результати нового дослідження, опублікованого в European Heart Journal виявили, що як недостатня кількість сну, так і його надлишок можуть збільшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань і навіть передчасної смерті. Іншими словами, спати потрібно в міру. Але скільки?

Час сну

Якщо ви спите більше 9 годин, то здоров'я вашого серця може бути під загрозою

Чим небезпечний занадто довгий сон?

Чуанші Ван з Університету МакМастер в Онтаріо (Канада) і його команда займалися вивченням звичок сну більш ніж 116 тисяч випробовуваних у віці від 35 до 70 років. Ці випробовування також були включені в PURE (Prospective urban and rural study). У дослідження доктора Вана вчені включили інформацію про фізичну активность випробовуваних, їх звички та спосіб життя, про соціально-економічний статус, раціон харчування, приймання медикаментів, а також сімейний анамнез хронічних захворювань. Спостереження PURE тривало 8 років.

В ході дослідження за 8 років в цілому 4 365 перенесли серцевий напад або інсульт, а 4 381 осіб померли. Згідно з результатами роботи Вана ті, хто регулярно спали більше 8 годин з більшою ймовірністю набували серцево-судинні захворювання або передчасно помирали. Іншими словами, ризик передчасної смерті або виникнення серцево-судинних захворювань для них був в середньому на 5% вище, ніж для тих, хто спав рекомендовані 8 годин. Шанси передчасної смерті і придбанням серцево-судинних захворювань серед тих, хто спав від 9 до 10 годин був вище на 17%, а люди, сон яких на регулярній основі становив більше 10 годин, ризикували на 41% більше за інших.

Скільки потрібно спати?

Ні для кого не секрет, що сучасне суспільство страждає від депривації сну. Недосипання, як попереджають Центри з контролю і профілактиці захворювань (ЦКЗ) збільшує ризик розвитку таких хронічних захворювань, як депресія, діабет другого типу, ожиріння і серцево-судинні захворювання. Крім того, дослідження виявило на 9% вищий ризик вищезазначених результатів серед тих, хто спав 6 годин або менше.

Час сну

Сон - найважливіша складова здоров'я людини

Відзначимо, що згідно з результатами проведеного дослідження, передбачувана оптимальна тривалість сну для дорослих становить від шести до восьми годин. Однак ці результати дослідження не означають, що сон понад 8 годин є безпосередньою причиною передчасної смерті і серцево-судинних захворювань. Дослідження лише виявило зв'язок між надлишком сну, серцево-судинними захворюваннями і ранньою смертю. Також не варто забувати про те, що циркадні ритми - це так звані біологічні годинники, які регулюють життєдіяльність всього організму, включаючи схильність до сов і жайворонків, у кожної людини працюють по-різному.

І все ж, на сьогоднішній день вченим відомо, що занадто велика кількість годин у сні може мати на здоров'я негативний вплив як і недосип. Вчені сходяться на думці, що люди в усьому світі повинні стежити за тим, щоб їх сон вночі становив не менше шести-восьми годин. З іншого боку, якщо ви спите занадто довго, наприклад, більше дев'яти годин на день, не завадить звернутися до лікаря, щоб перевірити стан здоров'я. А скільки годин спите ви?

І якщо зі сном у вас тепер все має бути в порядку, то як щодо здоров'я: чи знаєте ви для чого потрібна медична книжка, та хто проходить медичний огляд?