Мозкова тканина здатна функціонувати поза тілом майже місяць

Вчені створили нову методику, здатну підтримувати тканини мозку живими і функціонуючими протягом 25 днів. Методика, розроблена вченими з Японії грунтується на використанні мікрофлюідної речовини для того, щоб запобігти висиханню тканини мишачого мозку. Нову методику можна використовувати не тільки для дослідження тканин, але і для поліпшення технології вивчення органогенезу.

Мозок людини

Розроблена японськими вченими методика може допомогти в фармакології, збільшивши кількість часу для оцінки результату дії різних лікарських речовин на мозок живих організмів

Чи може мозок функціонувати поза тілом?

Головний мозок - найважливіший орган, який відповідає за діяльність всього живого організму. За своєю структурою мозок являє собою складний орган, який складається з декількох видів тканин, з'єднаних між собою нервовими волокнами. Мозкова тканина вважається дуже важким об'єктом для досліджень через свою складну будову, і, незважаючи на поліпшені методи досліджень і сучасні технології, безліч процесів, що відбуваються всередині мозкової тканини, залишаються досі невідомими науці.

Незважаючи на цей факт, вченим вдалося змусити функціонувати мозкову тканину мишей навіть поза організмом. Якщо раніше вчені випробовували безліч труднощів під час досліджень з огляду на швидке зневодження і загибель тканин, що знаходяться поза живильного і вологого культурального середовища, то новий експеримент зміг показати, що клітини мозку здатні вижити в досить екстремальних умовах і обставинах.

Мозок людини

Під час проведення дослідження, вченим зазвичай вдавалося продовжити дію живильного середовища всього на 4-5 днів, в той час як новий метод дозволив продовжити цей процес до 100 днів

Новітній спосіб дозволяє обійти більшість проблем, пов'язаних з трансплантацією мозкової тканини, завдяки пристрою, що має напівпроникний канал, який покритий штучною мембраною, а також завдяки особливим стінкам з хімічної речовини, що використовується як антипінний агент в лікарських препаратах. Таким чином, тканини перестають потребувати постійного занурення, але в той же час вони отримують харчування зі зволоженого живильного середовища, яке циркулює в напівпроникному каналі і при цьому не порушує природний газообмін.

Мозок людини

Твік - флуоресцентний білок, завдяки якому вдалося відстежити життєздатність тканини мозку

При вивченні нової технології використовувалися модифіковані миші, у яких активність циркадного ритму безпосередньо пов'язана з продукуванням флуоресцентного білка, що дозволяє вченим відстежити життєздатність тканини, завдяки кількості виробленої нею біолюмінесценції. В результаті досліджень вчені прийшли до висновку, що тканини здатні зберігати життєздатність протягом більше 25 днів, що може зробити справжній переворот в біології та медицині. Разом з тим, такий незвичайний експеримент може привести до проблем, що стосуються морально-етичних норм, спровокувавши велику кількість питань з боку зоозахисників.

Дізнавшись, що місяць екстремальних умов мозку не страшні, рекомендуємо ознайомитися з тим, як вплив стресу при вагітності впливає на стать дитини.