Електронний квиток. Що це таке?
Персоніфіковані та неперсоніфіковані - саме такі електронні квитки на громадський транспорт вводять у нашому місті.
Мінуси персоніфікованого е-квитка - необхідність робити попередню заявку та витрачати час на оформлення. Проте є переваги: оплативши за проїзд у першому транспорті, ви можете протягом 30 хвилин безкоштовно пересісти в інший транспорт ВТК (але не в маршрутку).
Вартість такого проїзного становить 60 грн, для пільговиків він безкоштовний.
Придбати неперсоніфікований електронний квиток просто та доступно. Його можна купити у кіосках «Преса», торгових центрах та ін. Якщо хочете поповнити рахунок свого електронного квитка, то це можна буде зробити через офіційний сайт «Вінницякартсервіс», за допомогою мобільного додатка (розробляється) і звичайного платіжного термінала.
Зазначимо, що електронний проїзний буде працювати не у всіх містах України. Кожне місто саме обирає, чи впроваджувати подібну систему. На сьогодні погодились на нововведення Вінниця, Київ, Львів, Дніпро, Ужгород, Миколаїв та ін.
Де можна оформити е-квиток?
пр. Космонавтів, 23 - ЦОС МКП, УК «Територія комфорту»;
вул. Келецька, 65 - ЦОС МКП, УК «Господар люкс»;
вул. Ващука, 16 - ЦОС МКП, УК «Житло-Грант»;
вул. Соборна, 36 - Центр обслуговування споживачів, КП «Вінницякартсервіс»;
вул. Київська, 31 - Центр обслуговування споживачів МКП «Управляюча компанія «Київська»;
вул. Коцюбинського, 11 - ЦОС МКП, УК «Замостя»;
вул. Олега Антонова, 64 - ЦОС ТОВ «Бокуд»;
вул. Оводова, 1 - ЦОС ТОВ «ЖЕО».
Як це працюватиме?
Розрахунок за проїзд буде проходити через валідатор. Валідатор зніматиме кошти з муніципальних та банківських карток із чіпом, а також зі смартфонів з емулятором банківської картки (ApplePay або GooglePay). Також проїхати у транспорті можна буде за паперовим квитком, придбавши його за готівку.
Потрібно зареєструвати або купити спеціальну проїзну картку, яку будете надалі поповнювати. Коли ви зайшли в транспорт, потрібно прикласти цю картку до валідатора, і з неї зніметься сума за поїздку.
При цьому ви може оплачувати або за одну поїздку, або умовно за тридцятихвилинне користування громадським транспортом. Одна картка діє для всього міського транспорту, тому купувати окремо картку для трамвая та тролейбуса не потрібно.
Для пільгової категорії населення передбачені безкоштовні електронні квитки. Крім того, безоплатний проїзд для них також зберігається.
В лютому 2019 вже діяла система оплати за QR-кодом. Це зручно, швидко і без обігу готівки. У кожному транспорті є по три наліпки з QR-кодом. Для оплати можете використовувати додаток Privat24 на своєму мобільному пристрої.
Також за проїзд можна розрахуватись, відправивши SMS на відповідний номер. Це також покращує та пришвидшує спосіб оплати.
Якщо ж ви надумали проїхати зайцем, то маєте всі шанси зустрітися з контролером. Він має право виписати штраф у тридцятикратному розмірі від вартості квитка.
А таку неприємність навіть ароматичні свічки не зможуть розвіяти - тому будьте законослухняні.