Чи токсичні аромасвічки і яка їхня здорова альтернатива?
Варто знати
Багато людей використовують ароматичні свічки, щоб наповнити свої будинки теплим світлом і ароматним запахом. Ароматичні свічки можуть містити різні речовини у воску, ґноті, в доданих кольорах і ароматах. Свічки з бджолиного чи соєвого воску з бавовняними або паперовими ґнотами не виділяють ніяких токсичних речовин, також існує безліч інших нетоксичних способів ароматизувати будинок.
Що ж таке ароматичні свічки і як вони зроблені? Чи можуть вони бути шкідливими для нашого здоров’я? Якщо так, чи є кращий і більш здоровий спосіб змусити прекрасні аромати доноситися до наших будинків?
Чому ароматичні свічки можуть бути токсичними?
Здається, що свічки зовсім не шкідливі, але насправді вони можуть бути токсичними з кількох причин. Ми розділили конкретні елементи ароматизованої свічки, щоб виділити небезпеку.
Віск
Перше, на що потрібно звернути увагу, це віск, з якого роблять свічку. За даними Національної асоціації свічок, для виготовлення свічок найчастіше використовують парафін.
Парафін - це відходи на нафтовій основі, які повинні пройти хімічну обробку для очищення, відбілювання і дезодорації, перш ніж їх можна буде використовувати для виготовлення свічок.
Коли горить парафін, він виділяє пов'язані з канцерогенами шкідливі гази - бензол, толуол та інші - ті ж, що і в викидах дизельного палива.
Ароматичні олії
Спільно з небезпеками, що пов'язані з парафіновим воском, є ще одне потенційне джерело небезпеки - речовини, які використовують для надання аромату і кольору ароматичних свічок.
Для надання аромату в ароматичних свічках повинні використовувати якісні, чисті ефірні олії. Та все одно ми повинні обережно використовувати ароматичні свічки. Доктор Девід Стюарт, автор книги «Хімія ефірних олій», зазначає, що ефірні олії можуть змішувати з такими речовинами, як спирти, які роблять їх легкозаймистими і потенційно токсичними при спалюванні.
Доктор Стюарт також підкреслює потенційні проблеми з низькою якістю і, отже, як правило, дешевизною ароматичних свічок. Для підтримки низької ціни виробники часто вибирають штучні аромати і колір. Ці неякісні інгредієнти не тільки створюють неякісну свічку і аромат, але також можуть виділяти шкідливі хімічні речовини при спалюванні.
Як щодо ґнота?
Важливо враховувати, що знаходиться у ґноті, а також у воску, який ви спалюєте в своєму будинку. Традиційні ґноти для свічок виготовляють з певною кількістю важкого металу, наприклад, свинцю, щоб ґніт стояв прямо.
Комісія з безпеки споживчих товарів (CPSC) заборонила використання свинцю в ґноті свічки в 2003 році. У посібниках йдеться, що ґноти повинні виготовляти з бавовни або паперу.
Тим не менш, деякі дослідження показують, що до 30% свічок і досі містять важкі метали в ґноті. Хоча в кожному ґноті може бути тільки невелика кількість важкого металу, він все ж може серйозно впливати на здоров'я.
У своїх дослідженнях CPSC виявив, що свічки зі свинцевою серцевиною ґнота можуть виділяти чимало свинцю, що суперечить стандартам забруднення навколишнього середовища Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA). Отож, якщо ви спалюєте будь-які свічки з важкими металами в ґноті, це певною мірою схоже на випускання шкідливих газів дизельним двигуном у вашому будинку.
Згодом важкі метали можуть накопичуватися в організмі. Високий вміст важких металів спричиняє серйозні проблеми зі здоров'ям, включаючи проблеми з поведінкою, нездатність до навчання, порушення гормональної системи і подразнення шкіри.
Як бачимо, потенційно шкідливі ефекти ґнотів зі свинцевою серцевиною виявили відносно недавно. Важливо бути особливо пильними, використовуючи задавнені свічки, які у вас були вдома.
Якщо знайшли в задній частині шафи свічку, яку вам друг подарував на день народження багато років тому, ймовірно, вона містить в ґноті більше важкого металу, ніж нова, недавно куплена. Тому заради здоров'я її краще викинути, ніж тримати у вітальні.
Безпека спалювання
Якщо вам все ще подобається ідея використовувати свічки в домі, але ви хочете уникнути потенційних негативних наслідків для здоров'я, ось наші головні поради, які допоможуть вам купити найбільш безпечні свічки і використовувати їх максимально нешкідливо.
Прикраса
Не купуйте свічки, які сильно прикрашені безліччю яскравих кольорів, якщо маєте намір їх спалити. Ці види свічок гарні для декоративних цілей, але можуть включати в себе різні типи смол, які при спалюванні виділяють шкідливі токсини.
Go Organic
Що стосується прийняття правильних рішень для здоров'я, кращі варіанти - це органічні свічки без ароматів. Якщо ви дійсно не можете думати про те, щоб обійтися без вашої улюбленої ароматизованої свічки, наступний кращий варіант - це органічна свічка, виготовлена з чистих ефірних олій.
Вартість
В цілому, чим більше ви витрачаєте на свічки, тим краще вони будуть виглядати і тим менше шкідливих речовин вони можуть містити. Та все ж кращий план дій полягає в перевірці інгредієнтів свічок, які купуєте. Якщо маєте якісь сумніви, зверніться до виробника та дізнайтеся, чи є свічки органічними, не містять шкідливих і токсичних речовин і використовують тільки чисті ефірні олії.
Спасибі бджолам
Свічки, вироблені з бджолиного воску і з використанням 100% бавовни або паперових ґнотів, як правило, найбільш безпечні у використанні. Дослідження показують, що свічки з бджолиного воску не виділяють шкідливих газів, на відміну від парафінового воску, горять повільніше і можуть реально допомогти зменшити забруднення повітря всередині приміщення.
Соєвий віск
Новою альтернативою парафінового воску є гідрогенізована соєва олія, також відома як соєвий віск. Дослідження показали, що свічки з соєвого воску мало виробляють кіптяви або взагалі не містять її, порівняно з парафіновими свічками, а також горять значно повільніше.
Альтернативи, які створюють запахи
Отже, ми з'ясували, що, крім ризику підпалу будинку, використання свічок може також нести деякі серйозні ризики, пов'язані з токсичними випарами. Які ж маємо альтернативи, якщо все ще хочемо, щоб наші будинки гарно пахли?
Ось кілька пропозицій:
Спрей для ефірних олій
Зробіть власний освіжувач повітря з ефірними оліями. Можна купити кілька різних ефірних олій хорошої якості і змішати їх на свій смак.
Все, що потрібно, - це невелика пляшка з розпилювачем, в яку потрібно додати чашку води і близько 20-30 крапель ефірної олії для приготування суміші. Ви виявите, що олія і вода відокремлюються у стані спокою, так що розчин потрібно добре струшувати перед кожним використанням.
Ванна з ефірними оліями
Додайте близько 10 крапель ваших улюблених ефірних олій в теплу ванну для розслабляючого аромату. Він триває набагато довше за час купання та підтримує аромат у ванній протягом всього дня.
Не забувайте, що деякі ефірні олії можуть залишати сліди, особливо на пластикових ваннах. Тому завжди пам'ятайте, що слід ретельно чистити ванну після використання.
Так, наприклад, кокосова олія вважається однією з найпопулярніших, особливо коли душа бажає екзотичних ароматів.
Аромотерапевтичний олійний дифузор
Це простий контейнер, які містить олію в одному відсіку. Аромат м'яко вивільняється, оскільки відсік, в якому знаходиться олія, обережно нагрівається або маленькою свічкою (ми рекомендуємо, звичайно, бджолиний віск хорошої якості), або електрикою.
Кільцеві пальники
Ще один варіант, який варто розглянути, це термостійкі керамічні або металеві кільця, схожі на кільцеву форму, які містять невелику кількість ефірних олій. Вони поміщаються навколо лампочки і використовують тепло від лампочки, щоб розсіяти аромат олії.
Домашня суміш
Зробити свою суміш легко і дешево, збираючи опале листя, квіти, голівки квітів і маленькі соснові шишки. Їх можна залишити для природного висихання або покласти в мікрохвильову піч, духовку або вологопоглинач і зберігати в герметичному контейнері.
За необхідності покладіть трохи суміші в добре провітрюваний декоративний кошик або миску і додайте необхідну кількість ефірної олії, якій надаєте перевагу. Аромат може тривати досить довго і оновлюватися з невеликим додаванням ефірних олій за потреби.
Фруктові свічки хенд-мейд
Їх можна зробити без особливих зусиль і творчості. Обережно очистіть будь-які цитрусові, щоб одна половина шкірки утворила форму чаші. Не забудьте залишити центральну білу серцевину недоторканою - це буде ґніт.
Обріжте основу, щоб чаша і ґніт стояли вертикально, залийте невеликою кількістю натуральної органічної олії - і вуаля, запаліть гніт. У вас буде своя готова органічна свічка, яка м'яко наповнить вашу кімнату натуральними ефірними оліями зі шкіри цитрусових.
Висновок
Хоча багато хто здивується, аромасвічки, як і будь-які інші види свічок, можуть завдати шкоду вам і вашій родині. Переважна більшість свічок виготовлені з парафіну, який при спалюванні виділяє токсини.
Потенційні ризики також пов'язані з ґнотом, який, крім чистої бавовни або паперу, може містити важкі метали. Вони, а також деякі ефірні олії і синтетичні ароматизатори та барвники, які часто додають в ароматичні та кольорові свічки, також можуть виділяти пов'язані з багатьма захворюваннями токсини і небезпечно високі рівні важких металів.
Якщо ви справді не хочете обходитися без свічок у будинку, але не бажаєте використовувати потенційні токсини, найкраще купити свічки без ароматів, зроблені з бджолиного або соєвого воску. Доведено, що вони горять довше, ніж парафінові свічки, і не виробляють токсичних хімікатів.
Існує безліч варіантів створення приємних ароматів у домі без використання свічок. Це зокрема виготовлення власних органічних свічок, використання ароматизатора, а також приготування спрея освіжувача повітря або суміші попурі.
Яке б ви не прийняли рішення щодо вибору свічок, дуже важливо подбати про власне здоров'я і сім'ї. Кращий варіант - це витрачати кошти на якісні свічки з бджолиного воску для будинку та економно їх використовувати. А інші свічки згодяться для спалювання на терасі під час сімейних зустрічей або романтичних вечорів.